Íme három gyakori hiba, amit sokan elkövetnek mosás során: 1. **Túlzsúfolt mosógép**: Sokan hajlamosak túl sok ruhát betenni a mosógépbe, ami nem csak a mosási hatékonyságot csökkenti, hanem a gép mechanikai problémáit is okozhatja. A ruhák nem tudnak sz

Íme néhány gyakori mosási hiba, amelyek akár a kedvenc ruháidat is tönkretehetik.
Napjainkban a mosás valóban egy rendkívül könnyű feladatnak tűnik; mindössze annyit kell tennünk, hogy a ruhákat a mosógépbe helyezzük, majd kiválasztjuk a megfelelő programot. Miután a ruhák tiszták lettek, jöhet a szárítógép, vagy akár a hagyományos teregetés. Azonban, bár a folyamat egyszerűnek látszik, számos hibát elkövethetünk, amelyek a textíliák állapotát hátrányosan befolyásolhatják. A The Spruce legfrissebb cikkében a leggyakoribb mosási buktatókat gyűjtötte össze, amelyekre érdemes figyelni, hogy a ruháink hosszú távon is megőrizzék szépségüket és tartósságukat.
Mindenki élete során előbb-utóbb találkozik a ruhákon megjelenő foltokkal. Azonban nem mindegy, hogy milyen módszert választunk a szennyeződések eltávolítására. Jonathon Reckles, a CD One Price Cleaners marketingért felelős alelnöke hangsúlyozza, hogy sokan elkövetik azt a hibát, hogy háztartási tisztítószereket használnak folteltávolítóként. Például az ecet nemcsak hogy nem mindig hatékony, de még az anyag színét is megváltoztathatja, így ahelyett, hogy segítene, csak súlyosbítja a helyzetet. Érdemes tehát körültekintően választani a tisztítószereket, hogy elkerüljük a kellemetlen meglepetéseket.
A szakértők azt tanácsolják, hogy inkább olyan szereket válasszunk, amelyeket folteltávolításra találtak ki. Azonban mindig olvassuk el a felhasználási javaslatot, és a ruha belsőcímkéjén lévő ajánlásokat.
A szárítógéppel sok időt megspórolhatunk, már, ami a ruhák száradását illeti. Ugyanakkor nem mindent lehet betenni a gépbe. Éppen ezért bizonyára sokan szembesültek azzal, hogy a megszáradt ruha esetleg károsodott. A szakemberek azt ajánlják, hogy mindenképpen nézzük meg, hogy az adott darab esetén használható a gép vagy sem. Ebben a ruhák vagy különféle textíliák belsőcímkéi lehetnek a segítségünkre.
Jonathon Reckles véleménye szerint az egyik legelterjedtebb hiba, amit az emberek a mosás során elkövetnek, az az, hogy minden ruhadarabot és textíliát egyforma gyakorisággal mosnak. Ez a hozzáállás gyakran nem veszi figyelembe a különböző anyagok és használati szokások sajátosságait.
"Például a farmer túl gyakori mosása az anyag gyorsabb károsodásához vezet"
- állította a magazinnak.
Hozzátette, hogy az ajánlások szerint, a farmert csak minden tizedik hordás után kellene kimosni. Persze ez nem vonatkozik azokra az esetekre, amikor az anyag valami miatt koszos lesz, olyankor ettől el lehet térni. Ugyanakkor a túlságosan kevés mosás is problémát jelenthet, ezért mindig szükséges felmérni az adott ruha állapotát, amikor bekerül a mosógépbe.