A Fradi ikonikus alakjai nagy megtiszteltetésnek tartják, hogy az ír legenda csatlakozik hozzájuk.
A Ferencváros hivatalos bejelentése szerint január 6-tól Robbie Keane, az ír labdarúgás ikonikus alakja veszi át a csapat vezetőedzői posztját. A 146-szoros ír válogatott csatár a tavalyi év utolsó napjaiban váratlanul távozó Pascal Jansen örökét folytatja. A Magyar Nemzet kíváncsi volt, hogy a Fradi korábbi legendás játékosai mit gondolnak erről a döntésről. Az egyik legismertebb figura, Mucha József, aki a Ferencváros színeiben 1976-ban és 1981-ben is bajnoki címet ünnepelhetett, szintén kifejtette véleményét. Mucha igazi fradista, hiszen 19 éves korában, 1970-ben csatlakozott a csapathoz, és azóta sem játszott más klub színeiben.
- Nagy megtiszteltetés, hogy a futball világának ilyen nagy nevű tagja a Ferencvárost választotta. Éppen a róla írt cikkeket olvasom, és nagyon tetszik az edzői hitvallása, azaz nem a statisztikák szerelmese, őt elsősorban az eredmények érdeklik. Szerintem a Ferencváros tekintélyét bizonyítja, hogy itt folytatja az edzői pályafutását, remélem, meg tudja majd valósítani a terveit. A szó jó értelmében a Fradi remek ugródeszka lehet a számára. Kissé meglepett egyébként Pascal Jansen távozása, ugyanakkor az tény, hogy a bajnoki meccseken mutatott játék nem volt túl biztató. Szurkolok Robbie Keane-nek, tudom, a klub már tavaly is megkörnyékezte, a kapcsolat tehát nem új, a szerződtetése pedig átgondolt folyamat vége.
Pölöskei Gábor 1981 és 1987 között közel száz alkalommal lépett pályára a Ferencváros színeiben, mély nyomot hagyva a klub történetében. Ezt követően Garami József mellett pályaedzőként is hozzájárult a csapat fejlődéséhez, tovább erősítve a zöld-fehér hagyományokat.
Robbie Keane neve óriási súllyal bír a futball világában, gazdag tapasztalatokkal és eredményekkel a háta mögött. Edzői képességeivel kapcsolatban sincsenek kétségek. Kubatov Gábor többször is hangsúlyozta, hogy egy elismert szakember szükséges a kispadra, és ezzel teljes mértékben egyetértek. Keane személyében egy olyan nevet üdvözölhetünk, aki nemcsak a szakmai tudásával, hanem a tekintélyével is segítheti a csapatot. Ha egy klub kispadján egy ismert és elismert figura foglal helyet, az megkönnyíti a neves játékosok megszerzését is. Remélem, hogy a Fradi számára ez a döntés hosszú távon is eredményes lesz. Az idő majd eldönti, mit hoz a jövő, de bízom benne, hogy Keane tovább marad a posztján fél-egy évnél, hiszen a folyamatos jelenlét kulcsfontosságú a csapat sikeréhez.
Csank János a kétezres évek elején ült a Ferencváros kispadján, 2001-ben bajnokságot is nyert vele, majd később a másodosztályban is irányította a csapatot.
Érdekes megfigyelni, hogy a csatárok közül viszonylag kevesen válnak edzővé, és Robbie Keane éppen a ritka kivételek közé tartozik. Mint futballista, mindig is lenyűgözött a teljesítménye; a játékstílusa és az elszántsága egyaránt figyelemre méltó volt. Kíváncsian várom, hogy mennyire tudja majd gyorsan és zökkenőmentesen beilleszteni magát a magyar futball világába, amihez talán az is hozzájárul, hogy a csapatában többségében nem magyar játékosok szerepelnek. Edzőként egyelőre csak annyit tudok róla, amennyit a különböző sportportálokon olvastam, de szívből kívánom, hogy Magyarországon sikeres pályafutása legyen!