Az Aran-szigetek, Írország nyugati partvidékén elhelyezkedő három festői sziget, melyek a természet és a hagyományos ír kultúra varázslatos keverékét kínálják. Az Inis Meain, Inis Meas, és Inis Oirr néven ismert szigetek híresek drámai sziklafalaikról, zö
A Galway-öböltől mindössze ötven kilométerre, az Atlanti-óceán kék hullámainak ölelésében három varázslatos sziget emelkedik: Inis Mór, Inis Meáin és Inis Oírr, közismert nevükön az Aran-szigetek. E szigetek szerény lakói évszázadok óta megőrzik a hagyományos ír életformát és kulturális örökségüket, így az ide látogatók számára úgy tűnik, mintha az idő megállt volna körülöttük. Az itt élők mindig is önellátó életmódot folytattak, a currach nevű hagyományos halászhajók pedig az éjszakát a közeli Moher-sziklák védelme alatt töltötték, hogy hajnalban halakkal teli hálókkal térhessenek vissza Aran szívébe. Felső testüket puha borjúbőrből készült pampooties, azaz mokaszinok ölelik, amelyek tökéletesen illeszkednek a szigetek zord időjárásához. A legnagyobb sziget, Inis Mór, nevét is magán hordozza (a 'mór' jelentése nagy), és egyben a Burren sziklás tájának folytatása. A táj jellegzetes repedezett mészkőből áll, amelyben víznyelők is fellelhetők. Ezek a természet által formált hasadékok egyedi menedéket kínálnak különféle egzotikus növényfajtáknak, köztük cserjéknek és gyönyörű orchideáknak. A sziget kavicsosabb területein alpesi és sarkvidéki növények is helyet kaptak, gazdagítva a táj változatosságát. A szigetek partvonalát meredek sziklák ölelik, amelyek nemcsak lenyűgöző látványt nyújtanak, hanem rengeteg vízimadár költőhelyéül is szolgálnak. A tengerpart kevésbé meredek szakaszain fókák napoznak, míg a vízben hattyúk és kacsák úsznak, így a természet ezen szigetei valódi ökológiai csodát rejtenek.
Inis Mór szigetén található a Bheanáin nevű épület, amelyet a világ legkisebb templomának tartanak. Az Aran pulóverek, melyeket az ír nyelvben geansai-nak neveznek, szintén világszerte elismertek. Ezek a gyapjúból készült ruhadarabok nemcsak melegek, hanem képesek felszívni a bőrön lévő nedvességet, miközben a testet is jól szellőztetik. Eredetileg súrolatlan gyapjút használtak az elkészítésükhöz, ami megőrizte a lanolint (gyapjúzsírt), így vízállóvá váltak. Az elkészítésük igen időigényes, mivel egy-egy darab több mint százezer öltéssel készül el. A minták klánonként eltérőek voltak, lehetővé téve a viselőik azonosítását. A pulóverek pontos eredete továbbra is rejtély, nem tudni, mikor kezdték el először viselni a halászok. Az viszont biztos, hogy a tengerben elsüllyedt emberek azonosítása nagyban megkönnyült ezeknek a különleges ruhadaraboknak köszönhetően.