Az MTA kutatói álláspontja szerint a sugárzásveszély nem indokolja az aggodalmat.

Zagyvai Péter, az MTA Energiatudományi Kutatóközpontjának munkatársa szerint nem valószínű, hogy túl sok radioaktív anyag került volna környezetbe az iráni urándúsítókat ért izraeli támadások következtében. Zagyvai a Klubrádiónak azt mondta, a radioaktív anyagok, amelyeket a bombázással valószínűleg szétszórtak, ilyen állapotukban csak a közvetlen környezetükben okozhatnak kárt, azaz sugárveszélyt. "Ahhoz, hogy a közvetlen környezetben élőkre milyen hatással lehetnek ezek a robbantások, tudni kellene, hogy a gyár mennyire volt a föld alá süllyesztve. Ha annyira, amennyire én gondolom, akkor az ég adta világon semmilyen hatással nincsen, mert nem került ki belőle a környezetbe semmi" - tette hozzá.
Zagyvai így fogalmazott: "Nem vagyok biztos abban, hogy a bombázás pontosan mit eredményezett, de talán az is elegendő, ha a dúsítást végző berendezés fő elemeit sikerül megsemmisíteni. Például, ha egy hűtőrendszert elpusztítanak, azzal megakadályozzák a dúsítás további folytatását. Az uránra magára valószínűleg ez nem lesz hatással. Ráadásul az egész ügy csupán néhány kilogrammra vonatkozik."
A radioanalitikával és sugárvédelemmel foglalkozó szakember szerint az jelenthet kockázatot, ha az urán valamifajta por formájában kikerül a környezetbe, azaz uránport lélegezhet vagy nyelhet le valaki. "Ez erősen toxikus anyag, ami főként a vesét és az egyéb első szerveket támadja. De ahogy mondtam, hegyi barlangban vagy bányában elhelyezett berendezés esetén a közvetlenül ott lévő embereken kívül senki mást ez a hatás nem veszélyeztet. A szomszéd városig sem juthat el ez a szennyezés, nem hogy Magyarországig" - mondta.