A hegyekben élő emberek boldogságának titka: miért érzik magukat boldogabbnak a kutatók véleménye szerint?


Hogyan hat ránk az a hely, ahol élünk? Az életminőségünket és lelki jóllétünket rengeteg tényező befolyásolja: genetika, életmód, társas kapcsolatok, időjárás - és egy meglepő új kutatás szerint egy több ezer éves határvonal is.

Egy holland-német kutatócsoport, a jénai egyetem közreműködésével, figyelemre méltó összefüggést fedezett fel: az egykori Limes, a Római Birodalom északi határa, a mai napig érezhető eltéréseket okozhat az emberek mentális jólétében és boldogságérzetében, attól függően, hogy az érintettek ezen a határon belül vagy azon kívül élnek.

A kutatás mögött egy hatalmas adatbázis áll, amely több mint 70.000 ember pszichológiai és demográfiai információit tartalmazza. Ezek az adatok egy online felmérésből származnak, amely 2003 és 2015 között zajlott. A szakértők a "Big Five" személyiségjegyekre összpontosítottak, amelyek a következők: nyitottság, lelkiismeretesség, barátságosság, extroverzió és neuroticizmus.

Ahol egykor Róma uralkodott, ott ma is jobb élni?

A kutatók izgalmas összehasonlítást végeztek a mai Németország és Hollandia egykori római befolyás alatt álló területei, valamint a Limesen kívül eső vidékek között. Az eredmények nemcsak érdekesek, hanem rendkívül meglepőek is:

Related posts