CPAC: Trump győzelme új reménysugarat hoz Európának A CPAC (Conservative Political Action Conference) rendezvény keretein belül a Trump győzelme nem csupán az Egyesült Államok politikai táját formálja, hanem egy új, felszabadító hullámot is generálhat Eu

Az Origo.hu egy átfogó összefoglalót tett közzé a szerdán kezdődött Konzervatív Politikai Akció Konferenciáról (CPAC), amelynek helyszíne ezúttal Washington volt. A neves eseményen számos prominens személyiség szólalt fel, köztük J.D. Vance amerikai alelnök. Az európai képviseletet olyan jelentős politikai vezetők biztosítják, mint Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés elnöke, valamint Nigel Farage, a brit Reform UK párt vezetője. Továbbá, a konferencián részt vesz Robert Fico, Szlovákia miniszterelnöke és Mateusz Morawiecki, a korábbi lengyel miniszterelnök is.
J.D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke, a megnyitó során határozottan felszólalt a globális tömeges migráció jelensége ellen. Szóba hozta a nemzeti szuverenitás védelmét és a szólásszabadság fontosságát is, emellett rávilágított az ukrajnai konfliktusra is, amely komoly hatással van a nemzetközi politikai klímára. Kiemelte, hogy a nemzeteknek joguk van megvédeni saját határaikat és értékeiket.
A nyugati kultúra jövőjét komoly fenyegetés éri, hiszen az amerikai és európai vezetők úgy határoztak, hogy tömegesen fogadják be az ellenőrizetlen migránsokat. Ez a helyzet nem tartható fenn, és most van itt az ideje, hogy bátran kifejezzük véleményünket az illegális migrációval szemben!
Csütörtökön Mateusz Morawiecki szólalt fel, aki az európai kontinens hanyatlásáról beszélt, emellett bírálta a francia-német gazdaságon alapuló fejlesztési modellt, amely lényegében elavult. Ennek okát abban látta, hogy a brüsszeli bürokrácia nem tudja leváltani a reálgazdaságot. A lengyel politikus kitért arra,
Az Európai Unió egyik legnagyobb tévedése, amely a jövő történelmi elemzéseiben is jelentős szerepet fog játszani, az az, hogy négy új iparágat indított el, de nem Európa területén, hanem Kínában. Ezek közé tartozik a szélturbinák gyártása, a napelemek előállítása, az elektromos járművek ipara, valamint az akkumulátorok gyártása. Mindezek az iparágak európai tőkéből táplálkoznak, így a kontinens gazdasági erőforrásai valójában egy távoli ország fejlődését szolgálják.
A korábbi lengyel miniszterelnök kifejezte kételyeit az Európai Unióban érvényesülő szólásszabadság és demokrácia mértékével kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy "néhány európai államban az ellenzéki politikai szereplőket börtönbe juttatják".
Az eseményen felszólalt Nigel Farage, a brit Reform UK konzervatív párt vezetője is, aki elöljáróban kiemelte, pártja vezet a közvélemény-kutatások szerint és eséllyel nyerhet akár választást is. Úgy vélte, hogy a 2016-os Brexit volt az elindítója a világon végigsöprő konzervatív reformnak.
Most Trump győzelme nem csupán Amerika szabadságát és virágzását növeli, hanem egy Brexithez hasonló hatású lendületet is generál Európában.
- fogalmazott.
Steve Bannon a washingtoni CPAC konferencián többek között arra hívta fel a figyelmet, hogy az új kormányzati ellenőrzési rendszerek eddig már 55 milliárd dollárnyi felesleges kiadást azonosítottak. Trump egykori kampánytanácsadója hangsúlyozta, hogy a 2020-as elnökválasztás során "szakították el" a győzelmet Donald Trumptól, mivel Biden 11 millióval több szavazatot kapott, mint 2016-ban Hillary Clinton. Bannon azt is kijelentette, hogy Amerikának újra egészséges nemzetté kell válnia. Továbbá kifejtette, hogy az elnöknek harmadik ciklusra is indítania kellene magát, annak ellenére, hogy az amerikai alkotmány ezt nem engedi meg.