A nyári hónapokban egyre inkább felkapják a hűsítő úti célokat, ahol a forróság elől menekülhetünk.


A Sándor-palota képviselői reagáltak Rékasi Károly fiának állításaira, hangsúlyozva, hogy nem álltak szerződéses viszonyban az őrző-védő cégével.

A meteorológiai előrejelzések szerint 2025 nyara különösen forró időszak vár ránk Magyarországon, a szakértők 43-46 Celsius-fokos csúcshőmérsékleteket jósolnak. Ez a hőség várhatóan felülmúlja az eddigi országos rekordokat. Nem meglepő, hogy a nyári szabadságunk alatt hűsölni szeretnénk. De vajon tényleg átalakulnak majd az utazási szokásaink a változó időjárás hatására?

- Közép-Európában sokszor 40 fok fölötti a hőmérséklet, amit csak kevesen tudnak elviselni, aki szereti, azoknak jó választás lehet egy hűvösseb desztináció. De sok magyar diák is van, aki skandináv országokban tanul vagy tanult. Vagy a szülei látogatják meg őket, vagy barátaikkal, párjukkal térnek vissza ide. Azt gondolom, hogy aki megteheti és szeret utazni, a meleg, pancsolásra alkalmas helyeket már felfedezte, egy-egy kevésbé meleg ország pedig abszolút újdonságokat rejt. Ugyanakkor Ugyanakkor nem hiszem, hogy ezekben az országokban olyan tömegturizmus lesz, mint ami például Velencében van - magyarázta Csobota-Kis Árpád, turisztikai szakértő, rendezvényszervező és szállodaigazgató.

Dániában a nyári hőmérséklet jellemzően 20 és 26 fok között ingadozik, míg Svédországban ez az érték 23-26 fokra emelkedik. Norvégiában pedig a nyári meleg 25 és 30 fok között mozoghat. Fapados légitársaságok már most is kínálnak járatokat az északi országokba, és bár a repülőjegyek ára kedvező lehet, az ottani tartózkodás költségei már jóval magasabbak.

- Ezek a desztinációk egyértelműen a drágábbak közé tartoznak, Dánia és Norvégia mellett, ahol a legmagasabb árakkal találkozhatunk, különösen Svájcban. Gondoljunk csak az élelmiszerárakra: ezek valóban megdöbbentően magasak, hiszen ezekben az országokban a mezőgazdaság szinte nem létezik, és a gyümölcsök sem teremnek meg. De ez még csak a kezdet - tette hozzá Csobota.

Hogy milyen változásokat hozhat még a jövőben a forróság, arról korábban dr. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató, a CEU professzora, az ENSZ Klímatestületének alelnöke beszélt a Blikknek. Ha kíváncsi rá, arról bővebben itt olvashat.

Related posts