Te is ennek a banknak a kedves ügyfele vagy? Akkor érdemes óvatosnak lenned ezzel a hirdetéssel!

Újabb aggasztó helyzet állt elő a hazai bankok ügyfelei számára, miután nyilvánosságra került, hogy adathalász hirdetések révén próbálnak illetéktelenek hozzáférni a bankszámlákhoz és a személyes információkhoz – számolt be az InfoStart.
A pénzintézetek és a jelentősebb szolgáltatók esetében mindig ott lebeg a veszély, hogy a nevüket felhasználva súlyos csalások történhetnek. Ezért a kiberbiztonsági szakértők folyamatosan figyelmeztetnek minket arra, milyen óvintézkedéseket érdemes tennünk a biztonságunk érdekében.
Elsősorban a közvetlenül érintett szolgáltatók, vállalatok és pénzintézetek ügyfelei találják magukat a legnagyobb veszélyben, hiszen ők a csalók célkeresztjében állnak. Ugyanakkor fontos, hogy mindenki alaposan tanulmányozza a különböző módszereket, hogy kellőképpen felkészült legyen egy lehetséges támadással szemben. A tapasztalatok szerint a legjobb védekezési forma az, ha valaki tisztában van a csalók trükkjeivel; így sokkal kisebb valószínűséggel esik áldozatául a manipulációiknak.
A 168.hu korábbi jelentései alapján több ízben is tapasztalhattuk, hogy pénzintézetek nevében próbálnak ügyfeleket megkeresni, és különböző trükkökkel igyekeznek megszerezni tőlük a belépési adataikat. Ezek a megkeresések történhetnek telefonon, de e-mailek vagy SMS-ek formájában is érkezhetnek, gyakran megtévesztő tartalommal. Az üzenetek sokféle formát ölthetnek: lehetnek figyelmeztetések tartozások rendezésére, biztonsági fenyegetésekre, vagy éppen vonzó ajánlatokkal próbálnak csábítani. Fontos megjegyezni, hogy nem csupán közvetlen üzenetekkel próbálnak átverni, hanem sok esetben más módszerekkel is csapdába csalhatják a gyanútlan felhasználókat.
A csalók legújabb trükkje ezúttal a közösségi médiában terjedő hirdetéseken keresztül valósul meg, amelyben a Gránit Bank nevét és arculati elemeit manipulálják. A bűnözők olyan vonzó ajánlatokat hirdetnek, amelyek azt ígérik, hogy a bank ügyfelei 100 000 forintot kaphatnak. Akik rákattintanak a csábító hirdetésre, egy hamis weboldalra jutnak, amely első pillantásra rendkívül hasonlít a pénzintézet hivatalos oldalára. Sajnos sok felhasználónak nem tűnik fel a csalás, és könnyen áldozatul eshet a megtévesztésnek.
A Gránit Bank a saját weboldalán is felhívta a figyelmet a csalásra, illetve arra is, hogy a banki belépési adatokat a pénzintézet soha nem kéri el az ügyfeleitől, így azokat senki ne adja ki se írásban, se szóban illetékteleneknek. Amennyiben valaki begépeli az adatokat egy hamis weboldalon, azzal lehetőséget teremt arra, hogy a bűnözők hozzáférjenek a bankszámlájához, így erre különösen fontos figyelni.