Ez a lenyűgöző élmény valóban indokolttá teszi, hogy felfedezd Farkaskútvölgy rejtett csodáit.


Bár az idei év viszonylag kevés hosszú hétvégével kecsegtet, a farkaskútvölgyi dizájnjurtáért megéri pár nap szabadságot kivenni, mert nemcsak a környezet, de a különleges pihenőhely is feltölt minket.

Bár az év még csak most indult, sokakban máris érezhető a vágy egy kis pihenésre. A januári szürkeségben igazi felfrissülést nyújthat pár nap eltöltése a titokzatos Farkaskútvölgyben. Ez a varázslatos táj legjobban autóval közelíthető meg, hiszen a tömegközlekedés sok átszállást igényel, ami csak ront a kirándulás élményén. A környék bővelkedik felfedezésre váró túraútvonalakban, így már csak ezért is megéri útra kelni. Ám ha valami különlegességgel szeretnénk feldobni ezt a kirándulást, ne hagyjuk ki a nemrégiben megnyílt dizájnjurtát, amely valódi kuriózumnak számít az ország területén. Itt nemcsak a természet közelségét élvezhetjük, hanem egy különleges, komfortos szállásban is pihenhetünk, ami igazán felejthetetlen élménnyé varázsolja a tartózkodásunkat.

A Cserhát festői Farkaskútvölgye mindössze másfél órányi autóútra található Budapesttől, és bár a vidéket számos lélegzetelállító túraútvonal szeli át, a legtöbb ember figyelme mégis a Kéz-kilátóra, vagy más néven Isten tenyerére terelődik. Ezt a monumentális, helyben bányászott faanyagból készült hatalmas tenyérformát már sokan felfedezték, ám számunkra most különösen izgalmas, mivel ugyanaz a tervező álmodta meg, aki a völgy legújabb attrakcióját, a dizájnjurtát is életre keltette.

Farkaskútvölgy egyébként egy régről itt maradt gémeskútról kapta a nevét, a közel 30 hektáros völgy szívében pedig egy százéves kárpátaljai faház is áll. A Felsőtoldra vezető szurdokban pedig egy tavat és egy patakocskát is találunk - mindez pedig az Országos Kéktúra részét képezi.

Bár egy jurtáról elsőre a nomád életmód és a sztyeppék világa juthat eszünkbe, a 2000-es évek óta már az extra élményre vágyók egyik kedvelt szállástípusa. Noha a jurtaépítés hagyománya Ázsiában gyökerezik, a Kárpát-medencében is fontos szerepet játszott a honfoglalás idején. Bármilyen egyszerűnek tűnik is kívülről egy ilyen építmény, ha átlépünk egy kortárs jurta küszöbén, úgy érezhetjük magunkat, mintha egy modern lakásba léptünk volna. Pontosan ezt érezhetjük a farkaskútvölgyi jurtában is.

A Csíkszentmihályi Benjámin tervezte jurta belső tere minden részletében átgondolt, különlegessége, hogy

Ez az elrendezés a harmónia és az egységesség érzését is erősíti. A természetes anyagok használata, a kabinszerű melegséget sugárzó dizájn és körben a bevilágító ablakok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy egyszerre otthonosan és a természethez közel érezzük magunkat.

A jurtában található bútorok is egyedileg készültek, ráadásul az építész keze munkája mind. Az intarziaminták készítését Benjámin autodidakta módon tanulta meg. A félkörívet formázó konyhapult egy 4 méteres monstrum, az íven mérve 6 méter hosszú. A pultot külön gyártotta a tervező, rétegelt lemez adja az alapját, erre kerültek a fából kivágott, 1 cm-es szeletek.

Az igazi kihívásokat a legapróbb részletek jelentették, például a holtterek kreatív kihasználása. A konyhapult és a fal közötti szűk helyben kialakított lépcsős polc megalkotása sokkal több időt és precizitást igényelt, mint ahogy azt elsőre bárki is gondolhatná. Érdekes, hogy a jurtából az éjszakai égbolt csillagait is gyönyörködhetjük, köszönhetően a plafonra szerelt üveg felülvilágítónak, ami varázslatos látványt nyújt a sötétben.

A téli hónapokban Farkaskútvölgy jurtája igazi varázslatos menedék. A hóval borított táj és a jurtában lévő meleg, otthonos légkör egyedülálló környezetet teremt a testi és lelki feltöltődéshez. Ezért mindenképp érdemes ellátogatni ide, hogy átéljük ezt a különleges élményt.

Related posts