Ezért kerüli el reggelente a tükörbe nézést a brit királyi család.

Még a brit királyi család is figyelembe veszi az olyan hiedelmeket, mint a tükrökkel kapcsolatos babonák, mivel ez a gyerekek mentális jólétének megóvását szolgálja.
A királyi családok, így a brit uralkodó família is, évszázadok óta követi a hagyományokat és a protokollokat, amelyek nem csupán formalitások, hanem mélyebb jelentéssel bírnak. Ezek a szokások gyakran komoly történelmi és kulturális gyökerekkel rendelkeznek. A brit szokásvilágban számos olyan elem található, amely a királyi élet mindennapjainak szerves részét képezi, és a pletykák szerint még ma is élnek. Különösen érdekes az a hagyomány, amely a tükörhöz kapcsolódik, hiszen ez a babona évszázadok óta foglalkoztatja az embereket.
A néphagyomány szerint éjjel vagy este nem ajánlott a tükörbe nézni, mert ilyenkor az ördög képe is megjelenhet. Az angol kultúrában pedig azt tartják, hogy reggelente különösen veszélyes a tükörbe pillantani, hiszen a lélek ilyenkor még sebezhetőbb, mivel nem teljesen ébren van. A szellemvilág közelebb kerül ilyenkor a fizikai valósághoz, ami miatt a reggeli tükörbe nézés zűrzavart okozhat a lélekben, sőt, negatív energiákkal is megterhelheti azt. Éppen ezért Sarolta hercegnőnek is tilos reggeli előtt a tükörbe pillantania.
A királyi család főként idősebb tagjaitól származó elv beépült a hagyományos nevelési keretek közé. Talán azért is, mert annak a gyermeknek, aki folyamatos figyelemmel és rajongással van körül véve - mint például Sarolta, György és Lajos -, a tükör csak fokozná a hiúságát, énközpontúságát.
A tükör nem csupán egy egyszerű tárgy, hanem sok kultúrában a szellemvilág határvonalaként is funkcionál. Az olyan hagyományokban, ahol a hiedelmek még ma is élnek, elhunyt családtagok esetén gyakran takarják le nem csupán a tükröket, hanem minden olyan felületet, ami visszatükrözi a valóságot. Ezzel próbálják megakadályozni, hogy a rossz szellemek akadálytalanul belépjenek az élők világába. Más népek viszont a tükör erejét meditációs eszközként használják, hirdetve, hogy ha mélyen a saját tükörképünk szemébe nézünk, egyfajta kapu nyílik meg a tudatalattink felé, lehetőséget adva arra, hogy felfedezzük a belső világunk rejtett zugait.