Bár a Spotify rekordszámú jogdíjat utalt ki, a zenészek mégis elégedetlenségüket fejezik ki.

A streamingszolgáltató igyekszik elkerülni a felelősséget, és a kiadókra hárítja a problémát.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy a Spotify tavaly elképesztő, tízmilliárd dolláros (3670 milliárd forintos) jogdíjat juttatott el a zeneipar különböző szereplőinek. A streaming szolgáltató állítása szerint ez a valaha volt legmagasabb éves jogdíjkifizetés egyetlen vállalat részéről, azonban a dalszerzők és előadók nem osztják ezt az örömet - számol be róla a BBC. Sokan közülük még a januári eseményen sem vettek részt, amelyet a Grammy-díjra jelölt szerzők tiszteletére szervezett a cég.
A streamingszolgáltató képviselője most azzal próbálta elhárítani a cégtől származó problémát, hogy kijelentette: a kiadók felelőssége, hogy a Spotify által kifizetett összegeket hogyan osztják el. Hozzátette, hogy nincs betekintésük abba, milyen megállapodásokat kötöttek az előadók és szerzők ezzel kapcsolatban.
A BBC 2021-es jelentése alapján egy parlamenti bizottsági ülésen kiderült, hogy az előadók általában a jogdíjak 16 százalékát kapják meg. Ez azt jelenti, hogy ha egy előadó zeneszámai 100 ezer font bevételt generálnak a Spotify-on, akkor ő maga 16 ezer fontot lát viszont, amiből még adót is kell fizetnie. Fontos megjegyezni, hogy a Spotify nem az egyetlen streaming platform, amelyen az előadók bevételt realizálhatnak; emellett más jövedelmi források is léteznek, mint például a koncertturnék, amelyek szintén jelentős bevételt hozhatnak a művészek számára.
Egy tavalyi felmérés szerint azonban az európai zenészek 70 százaléka elégedetlen azzal az összeggel, amit a streamingszolgáltatóktól kap.