Kedves barátja tragikus távozása mélyen megérintette! Jé, tényleg eltávozott? - kérdezték később sokan. A feledés homályába veszett a legendás magyar színésznő, akinek emléke örökké élni fog.
Friss! Megszólalt a rendőrség a parkolási botrányba keveredett énekes ügyében: "Nem kértünk elnézést az ismert énekestől"
1929. augusztus 18-án, a festői Rábatamásiban látta meg a napvilágot, egy földműves család legifjabb tagjaként.
2. A tehetsége elsőként Jászai András, a tanítója által került a felszínre, aki felfedezte, hogy Teriben színészi adottságok rejlenek. Ő volt az, aki először színpadra állította őt, még Rábatamásiban. Érdekesség, hogy Jászai András rokona volt a legendás színésznőnek, Jászai Marinak is.
3. Az ötgyermekes család 1946-ban, a felemelkedés reményében költözött Rábatamásiból Balfra, ott kaptak földet. Horváth Teri 17 éves volt.
4. A sorsfordító Soós Imre és Horváth Teri a Ludas Matyi című produkcióban alkották meg a szerelmespár megjelenítését. Sokakban felmerült a kérdés, hogy a valóságban is romantikus kapcsolatban állnak-e, ám Horváth Teri egyértelműen cáfolta ezt az elképzelést, kijelentve, hogy köztük csupán baráti kötelék létezett. "A mi barátságunk olyan volt, hogy abból soha nem bontakozhatott ki szerelem" – fogalmazott egy alkalommal.
Horváth Teri - Fotó: Fortepan / Szalay Zoltán.
5. Soós Imre öngyilkossága mély nyomot hagyott Horváth Terin. A fiatal színész mindössze 27 éves volt, amikor végleg búcsút intett az életnek, de Teri már korábban is érezte, hogy a tragédia elkerülhetetlen. Úgy vélte, Soós élete egy szüntelen rohanás volt, mindig a következő cél felé igyekezett, mintha tudatában lett volna annak, hogy az idője korlátozott.
6. Hosszú ideig úgy látszott, hogy a színésznő fényes karriert fut be, de a sajátos, bagyszájú stílusa miatt a rendezők elfordultak tőle. Az idő múlásával pedig a politikai körökben is egyre inkább elutasították az őszinte megnyilvánulásait. Bár az ország egyik legnagyobb kedvencének számított, fokozatosan kiszorult a szerepek világából.
7. Egy ideig kereste az okát, próbált visszatérni, de aztán feladta. Csók István egykori műteremlakásában élt a férjével, a szintén mellőzött festőművésszel, Konfár Gyulával, aki azzal próbálta vigasztalni az alkotástól megfosztott Horváth Terit, hogy számtalan kedves portrét festett róla.
8. Egyszer megunva a mellőzést, elment a kulturális miniszterhez, hogy megkérdezze, nem lenne e szükség rá? Udvarias válaszokat kapott, de semmi nem történt.
9. Idősebb korára betegségek is gyötörték, ráadásul 2008-ban meghalt az imádott férje. Gyerekük nem született, magukra maradtak, ráadásul Konfár szintén abba keseredett bele, hogy itthon nem ismerték el a művészetét.
10. Jellemző módon, a festőművész férje úgy halt meg, hogy leginkább csak külföldi galériáknak tudott képeket eladni, itthon feketelistán szerepelt ő is. Konfár Gyula festményeit manapság is jobban keresik külföldről.
11. A megkeseredett Horváth Teri egyszer a következőt mondta a színészetről: "Régen volt, amikor színésznő voltam. Ha a színházra gondolok, összeszorul a szívem, szinte fizikai fájdalmat érzek". 1981-től kezdődött a mellőzés időszaka, ettől kezdve nem kapott szerepeket. És még így élt 28 évet...
12. Miután kényszerűségből visszavonult, sokat időzött az egyik testvérénél, Máriánál Sopronban, amúgy meg a férjével éldegéltek a műtermi lakásban.
2009. március 6-án, 79 éves korában távozott az élők sorából, de szinte észrevétlenül ment el, ahogy sokan máig emlékeznek. Csupán egy Népszabadság-beli nekrológ ébresztette fel az emberek figyelmét: "Hát a Horváth Teri elhunyt?" - hangzott a döbbent kérdés. Végrendeletében kifejezte, hogy szeretné, ha hamvait a szülei mellett helyeznék örök nyugalomra. Kívánságát tiszteletben tartották, és így teljesült az utolsó akarat.
Az oktatási minisztérium felajánlotta, hogy fedezi a temetés költségeit, mivel a rendszer a saját halottjának tekintette őt. Ezt a kifejezést pedig szó szerint is érthetjük...