"Izraeli foglyok" - újabb súlyos tévedést követett el a BBC, melyet élő adás során kellett sürgősen orvosolniuk.

A BBC-nek nyilvános bocsánatkérést kellett tennie, miután az egyik híradásában a nemrég szabadult izraeli túszokat "foglyokként" említette, ami a gázai túszalku következményeként történt.
A csatorna legutóbbi híradása óriási felháborodást váltott ki, ami miatt kénytelenek voltak élő adásban helyreigazítani a tévedést. "A mai napon a BBC Newsban beszámoltunk három túsz szabadulásáról" - olvashatjuk a hivatalos közleményben. "Az adás egy részében sajnálatos módon 'foglyoknak' neveztük őket, ezért ezúton kérjük elnézésüket."
A BBC News pénteken nyilvánosan bocsánatot kért, miután az egyik műsorvezető "foglyoknak" titulálta a Hamász által elrabolt izraeli túszokat – számolt be erről a Telegraph vasárnap. Nicky Schiller, a csatorna bemondója a 35 éves Yarden Bibas, az 54 éves Ofer Kalderon és a 65 éves Keith Samuel Siegel szabadon engedéséről szóló tudósítás során követte el ezt a súlyos "tévedést" – írja az Israel Hayom.
A legfrissebb információk szerint, amelyeket Schiller osztott meg az ominózus adásban, a Hamász megerősítette, hogy holnap három izraeli foglyot fognak elengedni. Cserébe Izrael 90 palesztin foglyot ad át. Ezt a hírt a Telegraph is megerősítette, így újabb lépés várható a feszültségek enyhítése érdekében.
A BBC később élő adás keretében kiadott egy helyreigazítást, amelyben tisztázta a korábbi megfogalmazását. "A mai napon már hírt adtunk három izraeli túszról, akik holnapra várják a szabadulásukat" - olvasható a közleményben. "Sajnos a tudósítás egyik részében tévesen 'foglyoknak' neveztük őket, ezért ezúton is szeretnénk kifejezni sajnálatunkat."
A három izraeli túsz szabadon bocsátásáért Izrael 81 palesztin fogoly elengedésére kényszerült, akik különféle bűncselekmények következtében börtönbüntetésüket töltötték, köztük többen életfogytiglani ítéletet kaptak.
Nem ez az első alkalom, hogy a BBC-nek bocsánatot kell kérnie az Izraellel kapcsolatos híradásai miatt. Novemberben azért kellett bocsánatot kérnie a csatornának, mert Monica Miller riporter kétszer s azt állította, hogy az IDF szándékosan támadja a gázai kórházak személyzetét. A Trevor Asserson brit jogász által készített elemzés szerint a BBC nagyjából 1500 alkalommal sértette meg a saját szerkesztési elveit a gázai háború "csúcsidőszakában", egyértelműen Izrael kárára.