Fedezd fel a Life.hu-t, ahol az élet női perspektívából bontakozik ki! Itt inspiráló tartalmakkal, hasznos tanácsokkal és szórakoztató olvasmányokkal várunk, hogy a mindennapjaid színesebbé váljanak. Csatlakozz hozzánk, és merülj el a nőiesség ünneplésébe
A 18. századi Nagy-Britannia tele volt különféle figyelemre méltó eseményekkel, de Mary Toft ügye még ezek között is kiemelkedett. A nő nem mindennapi módon keltette fel a közvélemény érdeklődését: azt állította, hogy nyulakat szült, ami a korabeli társadalomban igazi szenzációt okozott.
Mary 1701-ben látta meg a napvilágot Nagy-Britanniában, egy olyan világban, ahol a mély szegénység árnyéka minden lépését kísérte. Gyermekkora tele volt nélkülözéssel és nehézségekkel, amelyek formálták életét. 25 éves korára egy írástudatlan szolgálóvá vált, akinek sorsa egy Joshua Toft nevű ruhakészítőhöz kötődött, aki feleségül vette. Házasságukból három gyermek született, akiknek érkezése egy kis örömöt hozott a mindennapokba. 1726-ban, amikor Mary negyedik gyermekét várta, egy tragikus esemény következtében augusztusban hirtelen elvetélt – ez a fájdalmas élmény sajnos az akkori higiéniai viszonyok mellett sok nő számára ismerős volt.
A család úgy döntött, hogy segítségül hívja John Howard guildfordi szülészorvost, aki másnap meglátogatta Maryt. A nő további állati részeket mutatott az orvosnak, amelyeket elmondása szerint az éjszaka folyamán szült. Másnap Howard visszatért, és segített még több állatrész világra hozásában, a következő hónapban pedig feljegyezte, hogy egy nyúlfejet, egy macska lábait és egyetlen nap alatt kilenc döglött nyulat szült Mary. Howard leveleket küldött Anglia néhány nagyobb orvosának és tudósának, valamint a király titkárának, tájékoztatva őket a csodálatos születésekről. A kíváncsi király két férfit küldött ki, hogy vizsgálják meg, mit lehet tudni az esetről: Nathaniel St. Andrét, a király svájci sebész-anatómusát és Samuel Molyneux-t, a walesi herceg titkárát.
Mary szüléstörténete olyan groteszk és szürreális elemekkel volt átitatva, hogy futótűzként terjedt el Nagy-Britanniában, és ezzel szolgálóból a kor egyik helyi hírességévé avanzsált. A környékbeli nők, félelemmel telve, elutasították a nyúlhús fogyasztását, mivel attól tartottak, hogy torz gyermekek születnek. Marynek Godalmingból a közeli Guildfordba kellett átköltöznie, hogy John Howard, a szülész, jobban figyelemmel kísérhesse az eseményeket. November 15-én már a tizenötödik nyulával vajúdott, s a hírek szerint a helyzet egyre inkább fokozódott.
A svájci sebész, St. André azonban ezek ellenére még mindig meg volt győződve arról, hogy valóban természetfeletti események szemtanúja, ezért néhány nyulat visszavitt Londonba, hogy megmutassa a walesi királynak és hercegnek.