Az Egyesült Államok hangot adott aggodalmának: kifejezetten ellenzi az Európai Unió lépéseit egy különösen jelentős szektorban.

2025. május 6-án újra körüljárjuk, hogyan hat a LegalTech és a DigitalCompliance a versenyképességre és melyek a digitális térben való vállalati jelenlétet meghatározó legfontosabb jogi-szabályozási területek.
Az Egyesült Államok kormányának európai uniós ügyekért felelős hivatala formális levélben értesítette az Európai Bizottságot, amelyben kifejezte ellenállását az AI-rendszerek alkalmazására és fejlesztésére vonatkozó irányelveket összefoglaló gyakorlati kódex elfogadásával kapcsolatban. A Bloomberg megkeresésére Thomas Regnier, az Európai Bizottság szóvivője hozzáfűzte, hogy...
A levelet több európai kormányhoz is eljuttatták.
A folyamatban lévő gyakorlati kódex egy önkéntes szabályozásra épülő keretrendszert képvisel, amely támogatást nyújt a technológiai cégeknek az Európai Unió idei februárban életbe lépett mesterséges intelligenciával kapcsolatos jogszabályainak betartásában. A tavaly elfogadott törvény megszegése súlyos következményekkel járhat, akár a vállalatok éves bevételének 7%-át kitevő büntetések formájában.
Trump és az EU között egyre élesebb az ellentét az unió digitális szabályozói szerepe miatt. Az amerikai elnök korábban igazságtalannak nevezte az EU technológiai szabályozásait, beleértve a bírságokat is, ugyanis szerinte azon indokolatlan módon hátráltatják az amerikai vállalatokat. A davosi Világgazdasági Fórumon januárban Trump az uniós technológiai szabályozásokat "az adóztatás egy formájának" nevezte.
A jelenleg is kidolgozás alatt álló mesterséges intelligenciával foglalkozó gyakorlati kódex végleges verzióját a jövő hónapban mutatják be, majd az EU-s intézményeinek, valamint a tagországok képviselőinek véleménye alapján fogadják el hivatalosan.
A jogszabályi keretekkel szemben a gyakorlati kódex önkéntes alapon működik, ami azt jelenti, hogy a nagy technológiai cégek hozzáállása kulcsfontosságú ebben a folyamatban. Joel Kaplan, a Meta Platforms globális ügyekért felelős vezetője egy februári brüsszeli rendezvényen kifejtette, hogy...
"működésképtelennek és kivitelezhetetlennek" nevezte a gyakorlati kódexet, hozzátéve, hogy a vállalat nem írná alá azt jelenlegi formájában.
A Google anyavállalata, az Alphabet, egy februári Politico-interjú során kifejezte aggodalmait a jelenlegi szabályozási keretekkel kapcsolatban. A vállalat szóvivője hangsúlyozta, hogy a szerzői jogokra és az AI-modellek harmadik fél általi tesztelésére vonatkozó irányelvek túlzottan szigorúak, ezzel korlátozva a technológiai innováció fejlődését.
A Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője, Brian Hughes "gazdasági zsarolásnak" minősítette az EU közelmúltbeli döntését, amelyben összesen 700 millió eurós bírságot szabott ki az Apple Inc. és a Meta vállalatokra a versenyszabályok megsértése miatt.