Mi vár ránk most a Prosecco és a pármai sonka terén?


Jöjjön el az élelmiszeripari szektor színvonalas szakmai rendezvénye, amelyet 2024-ben indított útjára a Portfolio Csoport.

Az Egyesült Államok által bevezetésre szánt védővámok jelentős hatással lehetnek az olasz élelmiszerexport piacára. Cristiano Fini, a CIA olasz mezőgazdasági érdekvédelmi szervezetének elnöke rámutatott, hogy ezek a vámok nem csupán Olaszország gazdaságát érintik hátrányosan, hanem az amerikai fogyasztókra is kedvezőtlenül hatnak. Az amerikai vásárlók ugyanis nagyra értékelik az olasz élelmiszerek kiemelkedő minőségét és különlegességét, így a vámok bevezetése nemcsak gazdasági, hanem kulturális következményekkel is járhat.

A szervezet, melynek tagjai között 650 000 egyéni gazda és 170 000 vállalat található, kiemeli, hogy az amerikai mezőgazdasági termelők...

Soha nem fognak olyan különleges ízeket létrehozni, mint amilyeneket a Grana Padano sajt, a pármai sonka, a Pecorino Romano, a prosecco vagy a Brunello bor képvisel.

Az olasz élelmiszerexport 2024-ben figyelemre méltó, 7,8 milliárd eurós értéket ért el az Egyesült Államok irányába. Az USA, Németországot követően, a második legnagyobb piaca az olasz termékeknek, és kiemelkedően fontos szereplő az EU-n kívüli országok között. Tavaly Olaszország 39 milliárd eurós kereskedelmi többletet realizált az Egyesült Államokkal folytatott kereskedelmi kapcsolatai révén.

Fini arra ösztönözte az EU tagállamait, hogy határozott diplomáciai lépésekkel reagáljanak az amerikai vámokkal szemben. Az olasz üzleti szövetség, a Confindustria, Trump vámpolitikáját az EU iparát és munkavállalóit célzó támadásnak ítélte, és sürgette a kemény válaszlépések megtételét.

Giorgia Meloni, Olaszország miniszterelnöke, aki szoros kapcsolatban áll Trumppal, hangsúlyozta, hogy a vámfenyegetések sértik Olaszország nemzeti érdekeit. Emellett figyelmeztetett egy lehetséges kereskedelmi háború veszélyeire az EU és az Egyesült Államok között.

Related posts