Izgalmas és eseménydús év áll előttünk a magyar válogatott számára!

Kiemelkedő év előtt áll a magyar labdarúgó-válogatott. Marco Rossi csapata márciusban két kulcsfontosságú mérkőzést játszik a Nemzetek Ligája A-divíziójában, ahol a bennmaradásért küzdenek. Ősszel pedig elkezdődnek a világbajnoki selejtezők, amelyek újabb izgalmas kihívásokat tartogatnak.
Mozgalmas esztendő áll a magyar válogatott mögött, hiszen a márciusi és júniusi barátságos mérkőzések után a valódi erőpróbát az Európa-bajnokság tartogatta. Sajnos, a csoportkörből nem sikerült tovább lépniük. Az őszi hónapokban azonban nem álltak meg, hiszen a csapat hat mérkőzést játszott a Nemzetek Ligájában, ahol vegyes eredmények születtek. Ezért márciusban egy fontos selejtező vár ránk, ahol az A-divízión való bennmaradásért küzdhetünk. Az ellenfelünk Törökország lesz, amely a B-divízió 4. csoportjában Wales mögött a második helyen végzett. Bátran állíthatom, hogy a lehetséges ellenfelek közül (Ausztria, Ukrajna, Görögország és Törökország) a legnagyobb kihívást a török csapat jelenti. Ők a németországi Eb-n kiválóan szerepeltek, a csoportkörben ugyanolyan pontszámmal zárták a csoportjukat, mint a portugálok, a nyolcaddöntőben pedig Ausztriát búcsúztatták, míg a negyeddöntőben egy szoros mérkőzésen estek ki a hollandokkal szemben.
A játékerőt figyelembe véve nincs nagy különbség a két csapat között, a törökök azonban most valamivel jobb formában vannak. Kisebb előnyt jelenthet számunkra, hogy a törökök kezdik otthon a párharcot, majd a visszavágóra kerül sor a Puskás Arénában, ahol 60 ezer szurkoló buzdítása mellett harcolhatják ki fiaink a bennmaradást az elit divízióban.
Ezt követően a magyar csapatra egy hosszabb pihenőszak vár, hiszen legközelebb szeptember 6-án lépnek pályára, amikor kezdetét veszik a világbajnoki selejtezők. Mint jól tudjuk, nemzeti tizenegyünk az írek, az örmények, valamint a dán-portugál párharc győztese mellett kapott helyet a csoportban. Az első helyezett automatikusan kvalifikálja magát a 2026-os világbajnokságra, amelyet az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó közösen rendez meg, míg a második helyezettnek selejtezőt kell játszania a továbbjutásért.
Ha reálisan szemléljük a helyzetet, az írek és az örmények legyőzése a célunk, de a dánok és a portugálok már egy egészen más ligában játszanak.
Bár a dán csapat rendkívül összeszokott és hatékony, számomra inkább őket tartanám kívánatos ellenfélnek, mintsem a portugálokat, köszönhetően Cristiano Ronaldo és csapata elképesztő erejének. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a portugálok ellen előre feladnánk a harcot; hiszen az évek során a magyar válogatott már többször is megmutatta, hogy képes rivalizálni a legjobbakkal is.
A menetrendet illetően eddig négy mérkőzés helyszíne és időpontja vált ismertté. Rossi csapata elsőként Írországba látogat, ahol megkezdik a küzdelmeket. Ezt követően októberben hazai pályán fogadják az örmény válogatottat. November 13-án Jerevánban újra összecsapnak az örményekkel, majd az év végén, a Puskás Arénában mérkőznek meg ismét az írekkel. Fontos megjegyezni, hogy ez a menetrend még nem végleges, hiszen további találkozók is várhatóak, például a portugálok vagy a dánok ellen.
Ősszel újra kezdetét veszi egy rendkívül jelentős sorozat, amely a közelmúlt történéseit figyelembe véve talán most van a legfényesebb lehetőség a magyar csapat számára, hogy visszakerüljön egy világesemény színpadára.
Legutóbb, amikor világbajnokságon járt a magyar válogatott, még a világon sem voltam, hiszen a mexikói vb-re 39 évvel ezelőtt került sor. Milyen szép történet lenne, ha sikerülne kiharcolnunk a továbbjutást, és éppen egy részben mexikói rendezésű világbajnokságon térhetnénk vissza. Hiszek a csapatban, és hiszek Marco Rossiban is, hogy képesek lesznek megvalósítani a magyar szurkolók évtizedek óta dédelgetett nagy álmát.