Nem minden animáció gyermekmese! Az animációs műfaj széles spektrumot ölel fel, és sokszor felnőtteknek szóló tartalmak is rejtőznek a színes képek mögött. Azok a mesék, amelyek kicsiknek készültek, tele vannak tanulságokkal és varázslatos világokkal, míg

December 10-én debütált a Secret Level sorozat, amelynek létrehozásában a magyar Digic Pictures is részt vett. Ez az antológia formátumú műsor 10-20 perces epizódokban tárja elénk a különböző játékvilágok izgalmas történeteit. Az első epizódokban olyan klasszikusok kaptak szerepet, mint a Dungeons and Dragons, a Sifu, a New World, az Unreal Tournament, a Warhammer 40,000, a Pac-Man, a Crossfire és az Armored Core. A Digic Pictures a sorozat első nyolc részéből a Sifu és az Armored Core epizódokat készítette el, így a nézők a magyar animációs stúdió tehetségét is megismerhetik.
Fontos hangsúlyozni, hogy ezek a tartalmak egyáltalán nem alkalmasak gyermekek számára; még a Pac-Man sem kivétel. Ha megnézed a 11 perces epizódot, azonnal világossá válik, hogy miért nem ajánlott a fiataloknak.
Talán a sorozat legjobban úgy írható le, mint a Love, Death and Robots videójátékos verziója, ahol a legismertebb játékok történeteiben mélyedhetünk el, mindezt úgy, hogy az epizód végén már keressük is a Steam áruházában az árcímkét, ugyanis erősebbek epizódok, mint az elmúlt évek játékelőzetesei. Ráadásul pár nap múlva, december 17-én újabb epizódokat mutat be az Amazon, melyekben a Concord, az Exodus, az Honor of Kings, a Mega Man, a Spelunky, a The Outer Worlds világait mutatják be, ezen felül több PlayStation-cím is szerepet kap egy részen belül, melyek közül a God of War már egy biztos elem lesz.
A felnőtt gamereket célzó széria azonban nem az egyetlen animációs sorozat, amit talán jobb, ha nem néz gyerek, hiszen ott van a már fentebb említett Rick and Morty, a Happy Tree Friends és a Love, Death and Robots is, melyekben a végtagvesztés majdnem annyira gyakori, mint a levegővétel egy rögtönzött sprint után.
Természetesen nem szükséges, hogy valami extrém legyen ahhoz, hogy a felnőttek számára is élvezetes legyen, hiszen az Agymanók-filmek pszichológiai mélységei sokszor nehezen érthetők a gyerekek számára. Ráadásul a második rész hatalmas sikere után a Pixar újabb izgalmas kiegészítést kínál, mivel a mai naptól elérhető a Dream Productions (magyarul Álom Stúdió) című négy részes spin-off sorozat. Ez a sorozat még alaposabban bemutatja az első részben már megismert álomfolyamatokat, egészen a második rész eseményei előtt játszódva.
A Pixar világa régóta nem csupán a fiatalok szórakoztatásáról szól, hiszen a felnőtt lét különböző aspektusait is ügyesen boncolgatja. A felnőtté válás témája visszatérő motívum a filmjeikben: az Elemiben a párkapcsolatok bonyolultságait fedezhetjük fel, míg az Előre esetében az elvesztett szülők iránti nosztalgia és kapcsolódás kerül a középpontba. A Luca pedig a kiközösítés nehézségeit tárja elénk. Ezek a történetek nem csupán a gyerekek számára nyújtanak tanulságokat; a felnőttek is sokat meríthetnek belőlük, hiszen az érzelmek és tapasztalatok univerzálisak.
Határozottan megállapítható, hogy felnőttként egyre nagyobb jelentőséggel bír az animációs sorozatok és filmek világának megismerése. Ezek az első pillantásra ártalmatlannak tűnő alkotások néha meglephetnek minket olyan tartalmakkal, mint egy 16 éves korhatárhoz kötött erőszakos jelenet vagy szexuális tartalom. Érdemes tehát tudatosan válogatni a néznivalók között.