Pozsonyban találkozott Orbán és Fico, ahol mindketten hangsúlyozták az Oroszországból érkező gáz beszerzésének fontosságát a Török Áramlat projekten keresztül.

Pozsonyban Orbán Viktor (Fidesz) magyar miniszterelnök és Robert Fico (Smer) szlovák kormányfő fontos megbeszélést folytattak az energiabiztonság kérdéseiről.
Fico kifejtette, hogy tájékoztatta Orbánt arról, hogy az Ukrajnán keresztüli földgázszállítás leállítása nemcsak Szlovákiát érinti hátrányosan, hanem Magyarországot is. Ezzel kapcsolatban közös fellépést terveznek az Európai Bizottság előtt. A szlovák miniszterelnök említette, hogy hétfőn Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott egyeztetést, amely során szóba került, hogy a Török Áramlat nevű vezetéken keresztül Szlovákiába orosz, vagy esetleg alternatív forrásból származó földgáz érkezhet. A Török Áramlat az utolsó jelentős vezetékrendszer, amely lehetővé teszi az orosz gáz áramlását Európába. A vezeték Oroszországból indul, átkel a Fekete-tengeren, majd Törökországba érkezik, onnan pedig Bulgárián, Szerbián és Magyarországon át folytatódik.
Orbán a közös sajtótájékoztatón kijelentette, csodálattal tekint Ficóra. Arról is beszélt, a magyar kormány támogatja Pozsonyt abban a törekvésében, hogy újrainduljon az Ukrajnán keresztüli gázszállítás. Ha ez nem így lesz, akkor szerinte is ellenlépésekre kerülhet sor. A a gáztranzit leállításával kapcsolatban Orbán arról beszélt, szerinte "Brüsszel" döntései az energiahoordozó árának növekedését eredményezik. Kijelentette, országának nagyobb a felelőssége, hogy Szlovákiát délről is elegendő földgázzal lehessen ellátni és a két állam közötti csővezetékek közelmúltbéli összekötésének fontosságát hangsúlyozta.
Orbán leszögezte, Magyarország nem akar kilépni az Európai Unióból és a NATO-ból. Ugyanakkor Donald Trump amerikai elnök beiktatásáról beszélve azt mondta, az általa is képviselt irányvonal, amelyet ő is a magáénak vall, a perifériáról fősodratúvá vált.