**Teshow: A magyar stand-up hazai gyökereinek erősítése Erdélyben** Az erdélyi színpadokon egy különleges esemény keretein belül a hazai fellépők révén kívánják népszerűsíteni a magyar stand-up műfaját. A Teshow célja, hogy a helyi közönség számára is el


Balon-Ruff Andor hangsúlyozza, hogy elengedhetetlen, hogy a közönség képes legyen kapcsolódni az elmesélt történetekhez.

A rendszeres Open Mic estek mellett milyen hosszabb távú terveitek vannak? Esetleg felmerült egy tehetségkutató kezdeményezés ötlete is?

F. R.: Jelenleg egy hasonló programban veszek részt, de nem akartam magamtól említeni, úgyhogy próbálok legalább annyira szerénynek tűnni, mint Andor (nevet). Nemrégiben továbbjutottam a Dumaszínház budapesti tehetségkutatójának április 15-i döntőjébe. Ha sikerül a legjobb 3 vagy 4 között végezni, lehetőségem nyílik workshopokon részt venni, és mentor, valamint logopédus segítségét is megkaphatom. Ez viszont azt jelenti, hogy Budapestre kell költöznöm, amit eddig nem terveztem, hiszen "a Kárpátok nem engednek".

Milyen következményekkel jár ez a csapat számára?

- F. R.: Itthon továbbra is van aki foglalkozzon a projekttel, én pedig mindenkit arra bátorítok, hogy jöjjön el ezekre az estekre, és próbálja ki magát. Nem szükséges előre jelentkezni, a műsorvezető minden fellépés között felkínálja a lehetőséget, hogy aki szeretne, álljon mikrofon elé. Mondjuk ahhoz is szükséges egyfajta magabiztosság, hogy valaki "csak úgy a semmiből" felálljon.

- Ti már rendelkeztek némi tapasztalattal a fellépések világában. Még mindig éreztek izgalmat, amikor a közönség elé léptek?

B. R. A.: Őszintén szólva, ez mindig az adott szituációtól függ. Az én hozzáállásom viszont az, hogy ha valami nem úgy alakul, ahogy szeretném, akkor azt a lehetőséget tekintek utolsónak, és nem tervezem, hogy visszatérek.

Related posts